Кашпо зі штучного ротанга: переваги і недоліки

Популярність контейнерних садів та крупномірних кімнатних рослин з кожним роком стає все більшою в Україні. Тенденції контейнерного озеленення, що надзвичайно популярний у західних країнах, поступово завойовує і серця та душі наших садівників та господинь.

Дійсно, у контейнерного озеленення є ряд безсумнівних переваг, а головне – повна мобільність та сезонна зміна композицій відповідно до пори декоративності тієї чи іншої рослини. Окрім вибору видів кущів, квітів чи декоративного листя, не менш важливим аспектом є підбір тари для грунту. Найдоступнішим варіантом серед бюджетних пропозицій є пластикові горщики та кашпо зі штучного ротанга. При цьому останні зазвичай мають більш презентабельний вигляд.

 1. Що таке штучний ротанг?
 2. Що собою являє кашпо із ротанга?
 3. Яку форму ротангового кашпо обрати?
 4. А як щодо об’єму кашпо?
 5. Які кольори ротанга бувають?

Що таке штучний ротанг?

На відміну від натурального, штучний ротанг виготовляється з полімерів та візуально імітує натуральну лозу. Завдяки синтетичному походженню ротанг має ряд переваг:

 • надзвичайно міцний на розрив;
 • стійкий до дії несприятливих умов: палючого сонця, морозу, перепадів температур чи надмірних опадів;
 • не піддається дії гнилі, цвілі та майже не змінює колір матеріалу навіть через 10 років активного використання.

Окрім того, плетені кашпо з ротангу створюють пустий простір поміж стінками основи та плетінням, що надзвичайно добре для розміщення на сонячному місці, адже таким чином горщик не перегрівається та не вижарює вологу з ґрунту, як часто буває у бетонних чи пластикових кашпо.
Що таке штучний ротанг?

Що собою являє кашпо із ротанга?

Основна маса плетених ротангових горщиків зроблена на базі основи: будівельного відра, тазу, тубуса чи іншої пластикової ємності, що може слугувати заміною базового горщика. У дні відерця просвердлюють отвори для фіксації стійок плетіння і далі основа повністю обплітається базовим або фігурним плетінням.

Деякі майстрині використовують в якості основи технічні горщики для рослин великого об’єму. Це значно здешевлює собівартість кашпо з ротангу, проте не менш значно зменшує термін його експлуатації, адже технічний горщик має тонкі стінки, що призначені для використання 1-3 сезони.

Найдовговічнішим варіантом плетеного кашпо є використання основи у вигляді пластикового відра, а плетіння має починатись від країв дна і закінчуватись на глибині 2-4 см всередині кашпо. Такий варіант є найбільш естетичним, адже стінки відерця повністю закриті, та й усередині грунтосуміш можна розміщувати не по самі вінця.

Що собою являє кашпо із ротанга?

Яку форму ротангового кашпо обрати?

Зазвичай у продажу можна зустріти чотири типи контейнерів з ротанга (незалежно від об’єму):

Форма відерця.

Таке кашпо є універсальним та підходить для абсолютної більшості однорічних та багаторічних рослин з класичною кореневою системою: троянд, цибулевих квітів, рододендронів, азалій, гортензій тощо.

Форма низького тазика

Пласка основа якнайкраще підходить для формування композицій з ґрунтопокривних однорічників з невеликою кореневою системою (віоли, маргаритки, дрібні цибулеві, вербозілля тощо), а також для рослин, що мають поверхневий та сильно розгалужений корінь (петунії, кулясті хризантеми, бегонії та ін.)

Форма високого циліндра

Надзвичайно популярний стандарт для кімнатних крупномірів. Таке кашпо матиме чудовий вигляд у вітальні чи коридорі, якщо поставити його на підлогу та висадити пишну стреліцію, великий кущ заміокулькаса чи будь-який вид фікуса. Для контейнерного озеленення на вулиці такий вид ротангового кашпо краще не використовувати, адже через високу форму він надзвичайно легко падатиме від сильних поривів вітру.

Форма дровниці

Хоч майстрині з виготовлення ротангових кашпо називають такі ємностями дровницями, вони чудово підходять для створення багатокомпонентних композицій на терасі, східцях чи балконі. Овальна чи прямокутна форма з глибоким дном є ідеальними для висадки 3-5 рослин різного типу в одне кашпо.
Яку форму ротангового кашпо обрати?

А як щодо об’єму кашпо?

У продажу можна зустріти горщики з ротангу від 3 до 60 літрів, а під замовлення можна отримати і більший об’єм. Проте при виборі кашпо потрібно чітко розуміти, для якої рослини (чи рослин) ви його плануєте і які вимоги у цього виду щодо об’єму ґрунтосуміші.
До прикладу, візьмемо найпоширеніший однорічник – петунію. Продавці вас можуть запевняти, що петунії достатньо 3 літри ґрунту і в цілому не обдурять, адже багато видів кущової петунії дійсно може жити у такому об’ємі. Проте варто пересадити її у горщик на 10 літрів і ви будете вражені пишністю куща та рясним цвітінням цього ж саме виду.

При цьому є гібридні сорти однорічника, що потребують об’єму кашпо з ротанга не менш як 20 літрів. Особливо це стосується ампельних видів. А звичайна шаровидна хризантема, що росте у трилітровому кашпо, здатна вас вразити вдвічі довшим цвітінням при посадці у плаский горщик з ротангу на 6, 9 або 12 літрів.

При створенні контейнерної композиції із різних видів багаторічників обирайте овальні або круглі кашпо об’ємом від 16 літрів. Цього простору цілком достатньо для висадки 3-4 різнотипних рослин на декілька сезонів, наприклад:

Варіантів безліч і всі вони обмежуються лише вашою фантазією та розміром кашпо з ротангу.
А як щодо об’єму кашпо?

Які кольори ротанга бувають?

Головною проблемою штучного ротанга є його досить штучний блиск. При виборі горщика з однотонного матеріалу відблиск пластику часто псує весь натуральний стиль виробу. Якщо у ваших планах розташовувати композиції на сонячній стороні, старайтесь обирати змішані кольори, що імітують натуральні матеріали: дерево, солому, кору берези тощо.

Також деякі виробники пропонують так званий «чесаний» ротанг. Його перевага полягає у повній відсутністі штучного блиску, адже вся поверхня лози є шорохувата, ніби «зчесана» від часу. Для однотонних видів це найкращий варіант. На жаль, фотографії зазвичай погано передають ефект чесаного ротанга, тому просто майте на увазі, що ротангове кашпо с матеріалу такого типу виглядає розкішніше та більш натурально, ніж базова основа.

Взагалі питання кольору і яскравості кашпо залишається на розсуд та смак господині. Хтось спеціально обирає яскраві кольори, щоб акцентувати увагу саме на горщику, інші зміщують акцент на рослину, підбираючи базові кольори. У виборі відтінку головним питанням є колір навколишніх об’єктів: стін будинку, плитки на східцях або, у випадку розміщення кашпо в оселі – кольору інтер’єру.
кольорові кашпо з ротанга
Найпопулярнішими кольорами для замовлення кашпо з ротангу на сайті Koshyk-club.com є:

 • ротангові кашпо під дерево (світло-коричневий колір);
 • чесане венге (база темно-шоколадного відтінку);
 • біла береза (ідеальне рішення для стилю сучасних будинків з білими або світло-сірими стінками).

На щастя, яскраво-кольорові горщики з ротанга поступово відходять у запитах, а базові кольори стають все популярнішими. В цілому це правильна тенденція, адже горщик з ротанга не є основним акцентом у композиції. Вся увага на рослину і ніщо не повинно відволікати від її форми.

Обрати і купити ротангове кашпо на будь-який смак та гаманець можна у нас на сайті (розділ «Кашпо із ротанга»). Всі вироби мають за основу щільні пластикові ємності, тож вироби прослужать вам багато сезонів без втрати декоративного вигляду та функціональних якостей. А у випадку нестандартних розмірів чи кольорів напишіть нам на пошту або зателефонуйте – будь-які розміри, форми та кольори можна виготовити в індивідуальному порядку.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені