Контейнерне озеленення: як поливати рослини в горщиках

Наявність рослини на терасі, лоджії чи біля сходів – це не просто контейнерне озеленення території навколо житла. Ви повинні дбати про свої рослини, адже це теж живі створіння, хоч і не здатні гавкати чи муркотіти на ваших руках.

  1. Перевірте стан ґрунту в контейнері.
  2. Завжди поливайте під корінь або через піддон.
  3. Поливайте в декілька підходів.
  4. Як часто поливати рослини у горщиках?

Для композицій у горщиках є всього три основні складові, які забезпечують нормальний ріст та пишний вигляд чи цвітіння: освітлення, поживні речовини та вода. Саме про останній аспект піде мова далі, адже поливати рослину необхідно правильно.

Перевірте стан ґрунту в контейнері.

Для перевірки сухості землі є декілька способів. Найпоширеніші з них:

  • Найпростіший: з боку стінки розгребіть землю на рівень 2 сантиметрів і пальцями помацайте ґрунт.
  • Принцип пирога: візьміть звичайну зубочистку, вставте її в землю, трошки прокрутіть і витягніть назад. Якщо на виробі нема жодних вологих грудочок землі, пора поливати.
  • Прогрес у поміч: придбайте електронний тестер ґрунту, проте майте на увазі, що аналізатор може по-різному визначати ступінь вологості у різних типах ґрунтів.

Окрім перевірки стану грунту, можна орієнтуватись на листя рослини. Якщо розетки з листям та суцвіття похилені, рослина потребує вологи. Проте варто зазначити, що є ряд захворювань кореневої системи і стебла, що мають такі само симптоми.

Завжди поливайте під корінь або через піддон.

Ті з нас, хто багато читає про декоративні рослини, знають, що найкращим методом поливу є подача води через піддон. Проте на практиці це не завжди зручно, а у випадку з величезними кадками з композицією з великих рослин – взагалі неможливо.

Тому давайте відкладемо у сторону питання поливу через низ контейнера і оберемо легший шлях, який не менш ефективний. Мова про полив під корінь, адже такий метод є повністю безпечним для рослини у будь-яку пору дня, етапу розвитку та активності цвітіння.

Чому не можна поливати рослини зверху?

  1. При пишному кущі вода може просто стікти по листю і майже не потрапити до кореневої системи.
  2. Скупчення крапель на листі може створити живильне середовище для патогенних організмів: грибку, плісняви тощо.
  3. При поливі в сонячну погоду можна завдати рослині опіків, оскільки кожна крапля води може стати лінзою для сонячних променів.
  4. Та й у цілому ми ж говоримо про красу на терасі, а не розводи на підлозі від патьоків води та калюжі навколо горщиків.

Для поливу рослин, що утримуються в обмеженому просторі, найкраще використовувати лійку з довгим тонким носиком і подавати воду невеликим струменем ближче до центру рослини. Якщо ви є щасливим власником великої кадки, де розміщено декілька видів рослин, можна пришвидшити процес поливу завдяки використанню дволітрового пластикового стакану з носиком (такі продаються у господарчому відділі для сипучих матеріалів).

Як часто поливати рослини у горщиках

Поливайте в декілька підходів.

Як зазвичай недосвідчені садівники здійснюють полив своїх контейнерних рослин? Підійшов, хлюпнув води і побіг далі у справах, яких вище голови в літній сезон. Візьміть за правило поливати рослини, що розміщені за принципом контейнерного озеленення, двічі.

До прикладу, можна взяти на озброєння метод почерговгого поливу. Починаєте з одного краю своєї композиції, поливаєте кожен горщик по черзі і, після поливу останньої рослини, проходитесь тим само шляхом ще раз.

Подвійний полив унеможливлює ситуації, коли вода стікає найлегшим шляхом у піддон, а коренева залишається сухою. Окрім того, таким чином зволожується абсолютно вся земля в горщику, що особливо важливо для полікультурних композицій в рамках однієї кадки.

Як часто поливати рослини у горщиках?

Відповідь на це питання залежить від пори року, місця розміщення відносно сонця, розміру контейнера і виду рослини. Якщо вам хтось скаже: «Поливай раз на день / два дні / тиждень і все», це буде дуже неправильно. Кожна рослина, що може бути використана для контейнерного озеленення, має свої вимоги щодо кількості води.

При цьому є узагальнені рекомендації відносно розміру кадки. В спекотні дні рослини у горщиках об’ємом від 5 до 10 літрів можна поливати щодня (сонячна сторона) або через день (півтінь/тінь), а великі посадки в дерев’яних або ротангових кашпо на 15 літрів і більше – раз на два-три дні.

Принагідно варто нагадати, що, у разі використання водорозчинних добрив під час поливу рослин у кадках разову норму зменшуємо удвічі від написаної на упакуванні!

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені