Як посадити декілька рослин в одне кашпо

На початку свого захоплення контейнерним озелененням я все ніяк не могла збагнути, як професійні садівники так швидко, а головне – чисто і якісно висаджують декілька різних типів рослин в одну ємність? Чому у мене всі руки в подряпинах від бордюрної троянди, поки її затрамбуєш і нормально усадиш в ґрунт, а всякі круті специ з світовим ім’ям все саджають без жодних складнощів?

І ось один з кращих садівників-блогерів, автор багатьох робіт з контейнерного озеленення Ян Кук (Ian Cooke, наочно показав у ролику на Ютуб покроковий порядок посадки декількох рослин в одну кадку. Все виявилось настільки просто й легко, що мені навіть стало соромно, як можна було не додуматись самостійно.

Тому пропоную вашій увазі його гайд по висадці декількох рослин в одну кадку. Оскільки відео записане англійською мовою, нижче буде поданий текстовий переклад та покрокові рекомендації висадки групи рослин у контейнер.

Найпростіший метод посадки рослин у кашпо (відео):

В першу чергу зверніть увагу на розмір горщика, в якому ви плануєте утримувати композицію рослин. Якщо за вашими планами рослин буде більше трьох та/або це не зовсім карликові види, обирайте великий контейнер для посадки.

Окремо варто не забувати про конкуренцію коренів при контейнерному озелененні. Найкращою комбінацією буде вибір рослин, що мають різну глибину залягання коренів. До прикладу, коренева троянд є досить глибокою, а канадський дерен майже не має глибоких відростків. Детальна інформація при тип кореневої системи у кожної рослини описана на її сторінці в каталозі товарів.

Покрокові рекомендації для посадки групи рослин у контейнер.

  1. Підготуйте рослини до пересадки. Для цього занурте кожну рослину із горщиком у ємність з водою на 2-3 хвилини. Це надасть змогу кореневій системі набрати вдосталь води, а також дозволить легко витягнути рослину із транспортувального горщика.
  2. Подумайте, як ви розмістите композицію. Якщо кадка буде розміщена на терасі так, що ви її будете бачити з усіх сторін, вертикаль композиції можна розмістити по центру. Але якщо зона огляду на контейнер буде не круговою, вертикальну рослину варто розмістити у задньої стінки кашпо.
  3. Завантажте контейнер підготованим грунтом орієнтовно на 2/3 висоти. Визначити правильний рівень стартового грунту можна за допомогою найбільшого горщика від рослин, що будуть у композиції. Він повинен лише на 1-2 см бути вищим, ніж борти великого контейнера.
  4. Розташуйте всі інші горщики від рослин, що будуть розміщені в контейнері, відповідно до власного смаку. Принципи контейнерного озеленення полягають у поєднанні різних форм та кольорів – тільки у такому випадку вийде справжній витвір мистецтва.
  5. Заповніть усі пустоти між транспортувальними горщиками грунтом. Старайтесь дещо утрамбовувати землю. При щільному розташуванні горщиків частина грунтосуміші буде падати всередину пустих ємностей. Не забувайте забрати з них ґрунт і теж розподілити його в пустотах.
  6. Якщо розмір та вага контейнера дозволяє, постарайтесь легенько стряхнути кашпо, щоб земля щільніше осіла всередині та заполонила всі пустоти. Якщо ви висаджуєте композицію в дерев’яну кадку чи бетон, замість струшувань пройдіться ручкою від лопатки для утрамбування землі.
  7. Обережно прокручуючи транспортувальний горщик, витягніть його із землі. Ви отримаєте ідеально рівну ямку, що точно повторює розмір кореневого кому тієї рослини, що росла у цьому горщику. Вам залишається лише вставити її в утворену нішу.
  8. Повторіть дану операцію для кожної з рослин, після чого полийте контейнер та насолоджуйтесь результатом!

Важливі нюанси висадки композиції.

Краще викручувати горщики і висаджувати рослини по черзі, одну за одною. Оскільки грунт не зволожений, при недостатній утрамбовці стінки імпровізованою ямки можуть обсипатись і зіпсувати всі навколишні ніші.

Також зверніть увагу на пишну сторону рослини. Не секрет, що будь-які представники флори мають нерівномірну крону, адже найбільше наростають з південної сторони. Старайтесь розташовувати рослини в кадці пишними гілками на зовнішню сторону, а біднішими – всередину.

І наостанок: ніколи не завантажуйте грунтом кадку, контейнер чи кашпо на максимальну висоту. Від верхнього борта до рівня землі має бути як відстань як мінімум у 2 сантиметри. Інакше у вас постійно будуть стінки в патьоках, а дощ оббиватиме землю і бруднитиме східці.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені